LYŽAŘSKÝ KURZ 2019 (7.A, 7.C)

vloženo: 22. 01. 2019

V neděli  6 .1. 2019 se před školou sešla třída 7. A a 7.C. V půl deváté jsme odjeli s paní učitelkou Bydžovskou, Venerovou, Chmelíčkovou a panem učitelem Petříkem do Roudnice v Krkonoších. Po cestě jsme neměli žádné komplikace. Když jsme přijeli na parkoviště, kluci začali nakládat kufry a tašky do auta a holky šly už na chatu. Sešli jsme se všichni v jídelně a paní učitelky nám rozdělily pokoje. Hned jsme si vybalili, povlékli a šli se naobědvat. Po poledním klidu jsme byli na lyžích a učitelé si nás rozřadili do skupin. Když jsme se vrátili z lyží, rovnou jsme se navečeřeli a potom jsme měli osobní volno. Před desátou hodinou jsme se chodili připravovat ke spánku. V deset nám paní učitelka vybrala telefony a spali jsme.

Druhý den nás služba probudila v půl osmé a šla připravit jídelnu na snídani. V devět hodin jsme se sešli před chatou. Celé dopoledne jsme lyžovali a po obědě jsme šli na běžky. Před večeří jsme měli hodinu osobní volno. V sedm hodin jsme se sešli v jídelně a hráli společenské hry.

V úterý ráno jsme se nasnídali a druhá skupina šla lyžovat na Aldrov, první šla na běžky a třetí lyžovat k chatě. Potom byl oběd a polední klid. Odpoledne šli skupiny 2 a 3 na běžky a skupina 1 na lyže na Aldrov. Po večeři jsme uspořádali turnaj ve stolním tenise.

Středa je kritický den, odpočinuli jsme si od lyžování a šli se projít. Po obědě jsme se rozhodli, že půjdeme na Aldrov na běžkách. Tam jsme se občerstvili v bufetu, kde jsme si něco koupili. Došli jsme zpátky na chatu a připravili se na večeři. Večer proběhl turnaj ve střihání.

Pátý den šla druhá skupina po snídani na běžky a ostatní na lyže. Po obědě se to obrátilo. Po večeři jsme měli první diskotéku.

Na páteční dopoledne byly naplánovány závody ve sjezdu. Odpoledne jsme závodili na běžkách. Večer paní učitelka vyhlásila vítěze závodů. Následoval karneval a diskotéka, která se všem líbila. Večerku jsme měli o půl hodiny dýl.

Poslední den nás čekalo balení a úklid pokojů. Po snídani jsme začali nakládat věci, a když přijeli jiné třídy, tak my jsme odjeli. Lyžák se nám moc líbil, hezky jsme si zasportovali a zazávodili. Děkujeme učitelům, že to tam s námi vydrželi.

K. Křížová, 7. A