Žáci 1. a 2. stupně vyrazili do psího a kočičího útulku v Poděbradech

vloženo: 07. 06. 2019

Dne 4. 5. žáci 1. a 2. stupně vyrazili do psího a kočičího útulku. Sraz byl v 9.30 u vrátnice a po shromáždění jsme jeli vlakem do Poděbrad. Bylo nás o trochu více než obvykle bývá, ale se třemi asistentkami jsme vše zvládli. Do útulků jsme šli pěšky akorát příspěvky pro ně nám přivezli autem. Protože nás bylo hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny a jedna šla do kočičího a druhá do psího útulku. V kočičím útulku měli celkem 50 koček, z toho bylo 5 koťat a 45 dospělých koček a kocourů. Majitelé nám byli vděční za každoroční pomoc. Potom se skupinky vyměnili. Po návštěvě útulků jsme měli dobrý čas a tak jsme podle zvyku zašli do cukrárny na zmrzlinu a jiné dobroty. Poté následovala cesta vlakem zpět do Nymburka.

Anna Vodrážková 8. A