Legenda V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla

vloženo: 08. 10. 2019

4. 10. 2019 navštívili žáci 7. - 9. ročníků představení, které bylo volným pokračováním série netradičních výchovně vzdělávacích pořadů v podání zkušených herců z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Na programu byly ukázky nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha, informace o životě a kariéře těchto mistrů českého humoru a nechyběly ani písně Jaroslava Ježka.

Divadélko pro školy je komorní divadlo, které klade důraz na kontakt s diváky a preferuje přitom zábavnou formu.  I přes relativně uvolněnou atmosféru nabízí žákům faktický odborný výklad, úryvky ze slavných her a názorné ukázky různorodosti žánrů.

Toto divadélko se u nás na škole těší velké oblibě a doufáme, že k nám opět brzy přijede s novým představením.

Mgr. Alena Pavlíčková