Komenda slavila výročí Sametové revoluce

vloženo: 19. 11. 2019

V týdnu od 11. 11. do 15. 11. se naše škola zapojila do oslav 30. výročí Sametové revoluce. V rámci výuky proběhly na 1. stupni různé aktivity. Žáci tvořili vlajky, trikolory a projekty s tématem 17. listopadu. Hotovými výtvarnými pracemi poté vyzdobili chodby školy. Zájemci mohli také popřát Sametové revoluci formou vzkazu na připravených tabulích. V pátek přišli žáci 1. stupně do školy oblečeni do národních barev a oslavy vyvrcholily ve sportovní hale školy vytvořením živé české státní vlajky. Žáci na 2. stupni se zapojili v rámci výtvarné výchovy do tematické výzdoby školy, žáci 9. ročníku vytvářeli o dějepisných hodinách projekty k 17. listopadu 1939 a 1989. Hotové projekty byly vystaveny ve společných prostorách školy. Dále žáci 6. a 9. ročníku zpracovávali téma výročí do digitálních prezentací. V pátek se téměř celý 2. stupeň oblékl do stylu retro a do této aktivity se zapojilo i mnoho vyučujících. Úplným vrcholem akce byl společný zpěv žáků 1. i 2. stupně, kdy halu rozezněla Sametová písnička, kterou v uplynulém týdnu učitelé se svými žáky nacvičili.