ZŠ Komenského postoupila do Velkého Finále Jr. NBA League!!!!!!

vloženo: 19. 11. 2019

Dne 13. 11. se v Pardubicích konalo finále Východní Konference. Utkalo se celkem 8 týmů systémem Play – off. Náš tým v barvách Boston Celtics v prvním utkání porazil s přehledem 60:10 ZŠ PORG OSTRAVA alias Miami Heat a postoupil do dalších bojů. Ve druhém a rozhodujícím zápase o postup do velkého finále jsme narazili na tým Chicago Bulls (Žďár nad Sázavou). Původní obavy ze soupeře se rozplynuly již po třech minutách, kdy jsme se ujali vedení 9:0. Celou první čtvrtinu jsme Chicago nepustili ke hře a vyhráli 15:0. Zbytek utkání jsme už měli pod kontrolou a výsledkem 51:21 jsme se probojovali poprvé v historii do Final Four. Čtyřčlenné finále si společně s námi zahrají týmy Charlotte Hornets (ZŠ B. Němcové v Opavě), Oklahoma Thunders (ZŠ Na Výsluní Brandýs n/Labem) a Houston Rockets (ZŠ Dr. M. Tyrše v Děčíně).

The Finals se uskuteční 29. 11. 2019 ve Sportcentrum Děčín. V semifinále jdeme na domácí tým Houston Rockets. Utkání o nejcennější kov bude vysíláno v přímém přenosu na stanici NOVA SPORT.