Dějepisná olympiáda

vloženo: 30. 11. 2019
 Dne 12.11.2019 se 24 žáků zúčastnilo školního kola dějepisné olympiády. Tento rok byl námět "Dlouhé století se loučí (1880-1920)". Byla zde například otázka na Křižíkovu fontánu, umělce z této doby, politickou situaci před první světovou válkou a těsně po ní, T. G. Masaryka či Františka Ferdinanda d´Este. Kromě zakreslování do slepé mapy měli žáci také doplnit chybějící slova ukázky z knihy Osudy dobrého vojáka Švejka. Všem žákům děkujeme za účast. Na 1. místě se umístila Alžběta Jirásková z 8.C, na 2. místě Leona Farníková z 9.B a na třetím místě skončil Štěpán Papoušek z 9.C. Tito tři úspěšní řešitelé postupují do okresního kola, které se bude konat 15.1.2020. Tímto jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.