Pocta Panu Baskeťákovi

vloženo: 01. 02. 2020

V úterý 28. 1. 2020 osmou vyučovací hodinu proběhl v hale naší školy exhibiční špíl na počest tragicky zesnulé basketbalové megastar Kobe Bryanta. S  nápadem rozlučkového zápasu přišli za dvojicí pedagogů sami deváťáci. V improvizovaném mezitřídním měření sil tudíž proti sobě nastoupili pouze chlapci z devátého ročníku. Oba týmy se rekrutovaly jak z výborných závodních plejerů školy, tak také šikovných amatérských milovníků basketbalu. Všechny v tuto chvíli spojil smutný osud a náhlý skon amerického basketbalového mistra a všichni účastníci byli těch čtyřicet minut duševně s ním. Někteří z aktérů se dokonce při hře snažili konverzovat anglicky. Hezké. Právě proto tentokrát vůbec vlastně nešlo o to „kdo vyhraje a o kolik“, nýbrž „proč se hraje a na čí počest“. Z mého osobního pohledu dobrá myšlenka juniorů a důstojné sbohem legendě. Dobrá práce, pánové. A co dodat závěrem? Kobe Bryant, jedna z největších hvězd NBA posledních dvaceti let, bude navždy žít v duších svých dobrých fanoušků i nadšenců basketbalového sportu. Kluci z Komendy navíc dokázali, že i dnešní mládež, a to především ta sportující, má své srdce na pravém místě.

Michaela Bydžovská a Tomáš Kokojan