Týden s projektem Edison

vloženo: 10. 02. 2020

Na naši školu v rámci projektu Edison přijelo pět dívek -  Alissya a Christie z Indonésie, Milica ze Srbska, Nurzada z Kyrgizstánu, Yasmine ze Španělska a dva muži – Akhil z Indie a Karrar z Iráku.

V pondělí se na slavnostním uvítání seznámili se žáky druhého stupně, prohlédli si školu a pak poznali při komentované prohlídce Nymburk. Průvodci jim byli žáci devátého ročníku, kteří se stali asistenty “Edisonů” na celý týden.

V úterý i ve středu už všech sedm vysokoškoláků ve třídách prezentovalo svoje rodné země, seznamovali žáky nejen se zeměpisnými informacemi, ale vyprávěli i o kultuře, sportu, zvycích i sociálních problémech daných zemí. A to vše v angličtině. Aktivity byly přizpůsobeny věku žáků a jejich jazykovým znalostem. Na prvním stupni byly zařazeny hry. Se žáky 9.A a 9.C ve výtvarné dílně pracovali na projektu Cestovní kancelář Edison.

Ve čtvrtek se konala v hale celodenní akce Global village, kde u stánků svých zemí zahraniční studenti vyprávěli skupinkám žáků z prvního i druhého stupně o zajímavostech své domoviny. Děti mohly ochutnat typická jídla, zkusit si zatancovat nebo zahrát hru. Jako tlumočníci zdatně pomáhali asistenti.

V pátek proběhla opět setkání ve třídách a pak nastalo smutné loučení. Deváťáci předvedli výsledky projektu Cestovní kancelář Edison – jako agenti této cestovky lákali na základě nově nabytých vědomostí cestovatele do šesti zemí světa. “Edisoni” se tak naposledy setkali se žáky naší školy.

Projektem Edison žila škola po celý týden. Malí i velcí s ohromným zaujetím sledovali aktivity zahraničních studentů. Snažili se využít znalosti angličtiny v praxi a nová setkání se pro ně stala ohromnou motivací k dalšímu studiu. Všichni žáci se mohli seznámit se zajímavými mladými lidmi, kteří jim ukázali cestu, jak lze využít jazykových znalostí k poznávání světa a k plnohodnotému uplatnění v něm. Už nyní se těší na další ročník projektu.